STÁLE HLEDÁTE ZÁŽITEK?

PRAVÁ FINSKÁ SAUNA

V arálu wellnes U zlaté rybky je vybudovaná pravá finská sauna. Pokud jste z okolí Vyškova nebo z okolí Brna (Brno-venkov), můžete něco udělat pro své zdraví a navštěvovat tuto saunu, která je tradičně vytápěná dřevem.

O finské sauně

Sauna je původní finské slovo označující malé stavení nebo místnost, která se po vytopení používá jako ohřívárna při saunování. Vnitřek sauny je velmi dobře izolovaný od okolí a vykládaný dřevem, které působí dobře na psychiku člověka. V sauně jsou saunová kamna (HARVIA), která obvykle vyhřejí místnost na teplotu od 75 do 105 ˚C. Ve finské sauně jsou na kamnech kameny, na které se čas od času nalévá voda, aby vzniklá pára na chvíli zvýšila vlhkost vzduchu.

Sauna má především dobrý vliv na činnost srdce, které zklidňuje, na ústup různých bolestí v kloubech či svalech, na tlumení křečí zažívacích orgánů a na funkci stěn mozkových cév, čímž jsou mnohdy odstraněny migrénové bolesti hlavy. Proto se také po sauně dobře spí. Pobyt v potní místnosti vede k silnému okysličení těla a podporuje tvorbu protilátek.

Srubová sauna

Ve wellness U zlaté rybky jsme pro Vás vybudovali novou srubovou saunu s kapacitou cca 20 osob, ve které se topí elektrickými finskými kamny HARVIA. V sauně probíhají saunové ceremoniály – levandulový, praporový a klasický.

Zimní zahrada

K dispozici jsou nové prostory pro odpočinek po saunování.

Otvírací doba saun

Zimní sezóna od 1.10.

Ceník saun

Na níže uvedené procedury můžete získat finanční příspěvek od své zdravotní pojišťovny. Informace na recepci.

Zapůjčení županu     95 Kč

Další ručník, prostěradlo     30 Kč

Cena platí dohromady pro saunu, Kneippův chodník a bazén, po zaplacenou dobu můžete libovolně využívat cokoliv z uvedeného. Při objednání otevřeme saunu dle domluvy. Více informací na facebooku.